Średniowieczne atrakcje na jeleniogórskim rynku.

300_3541

W dniach 18-19 września na odwiedzających rynek w Jeleniej Górze czekały polskie i czeskie bractwa prezentujące sztukę rycerską oraz rzemiosło średniowieczne. Przez cały weekend można było podglądać walki rycerskie, tańce, uczestniczyć w przedstawieniu lub koncercie muzyki irlandzkiej w wykonaniu zespołu Carrantuohill. Nie zabrakło kramów z jadłem i pamiątkami oraz atrakcji dla maluchów towarzyszących rodzicom.

Czytaj dalej Średniowieczne atrakcje na jeleniogórskim rynku.

Zlot klubu Rolls-Royce i Bentley

300_3355bbb

W Zachełmiu odbyła się impreza kończąca sezon klubowy a uczestnicy prezentowali swoje piękne samochody w wielu miejscach w pobliżu Jeleniej Góry. Poniższe zdjęcia były wykonane przy wieży rycerskiej w Siedlęcinie. Niestety okolica wieży to chyba pozostałości po PGR więc okoliczności nie do końca pasujące do tych majestatycznych limuzyn ale i tak warto było zobaczyć z czego rezygnujemy w nowoczesnym wzornictwie.

Czytaj dalej Zlot klubu Rolls-Royce i Bentley

Skalnik

300_3010

Wykorzystując ładną pogodę wybraliśmy się na Skalnik (945 npm) w Rudawach Janowickich. Idąc od parkingu pod Średnicą można po drodze zobaczyć przedstawione na zdjęciach stare drogowskazy wykute w skale. Większa część trasy wiedzie przez las więc urozmaiceniem krajobrazu są niewielkie polany, które od czasu do czasu przecina szlak. Około połowy naszej wycieczki idziemy drogą asfaltową, która później zmienia się w bardzo przyjemną, dosyć łagodną ścieżkę leśną. Cierpliwych czeka nagroda w postaci punktu widokowego tuż przed Skalnikiem (który sam w sobie jest schowany wśród drzew). Ze skałek przypominających Pielgrzymy można przy dobrej pogodzie podziwiać panoramę Rudaw i Karkonoszy. Po drugiej stronie szlaku również znajdziemy skałki, z których rozpościera się widok na drugą stronę zbocza. Ostatnie zdjęcie przedstawia cel naszej wędrówki widziany od strony Karpnik. Droga według mapy i z naszego doświadczenia zajmuje nie więcej niż 1,5h w jedną stronę.

Czytaj dalej Skalnik