Fotoalbum

800_7072r
Jako fotograf coraz częściej słyszę od swoich rozmówców opinię o zdjęciach cyfrowych i tych, które możemy wydrukowane wziąć do ręki i podzielić się z przyjaciółmi. Mimo że wygoda związana z plikami cyfrowymi jest niezaprzeczalna to jednak poczucie bezpośredniego kontaktu z produktem również okazuje się niezastąpione.

Jednym z przykładów gdzie nowoczesność prezentacji spotyka się z tradycją zdjęcia drukowanego jest fotoalbum który niewątpliwie stanowi barwną pamiątkę z uroczystości.
Produkt, który poniżej prezentuję został wykonany przez #saaldigitalpolska. Wybrałem format kwadratu o wymiarach 28x28cm ponieważ uważam, że jest on bardzo wygodny do oglądania oraz daje dużo możliwości konfiguracji. W tym przypadku książka ma okładkę wykonaną ze zdjęcia. Zacznę od plusów:
Na pewno jakość druku jest satysfakcjonująca. Zarówno kolory jak i detale są oddane z wyjątkową dbałością. Strony są nieco grubsze niż u konkurencji a sam papier ma delikatną, satynową fakturę. Bez problemu można umieszczać zdjęcia pomiędzy stronami ponieważ nie ma utraty fragmentu na połączeniu stron. Ciekawe jest również umieszczanie zdjęć bezpośrednio na odwrocie okładki przez co nie ma tu zbędnych stron.
Program do projektowania książki również nie pozostawia wiele do życzenia. Jest intuicyjny, częściowo zautomatyzowany z dużą ilością opcji ( Choć zdarzyło mu się zawiesić raz to nie utracił wprowadzonego projektu)
A teraz minusy:
Niewiele ich bym znalazł. Z pewnością nie są one związane z jakością książki ale muszę wspomnieć, że decydując się na ofertę @saaldigitalpolska musimy się liczyć ze sporo większym wydatkiem niż u konkurencji choć decydując się na którąś z ofert fotoksiążek musimy wybierać pomiędzy wysoką jakością a niską ceną.
800_7072r

800_7074r

800_7075r

800_7076r

800_7077r

800_7080r

800_7081r

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.